Porażka po walce, 0:3 ze Zniczem

• autor: Groniak, 2014-09-19 11:30

Niespodzianka była blisko

Niestety, środowa akcja „Znicz” nie zakończyła się sukcesem. W zaległym meczu nasi chłopcy ulegli Mistrzowi Warszawy 2014 w kategorii wiekowej U-12, Zniczowi Pruszków, 0:3. Dotychczasowe osiągnięcia obu ekip świadczyły dobitnie, że łatwo nie będzie. Bilans bezpośrednich spotkań był zdecydowanie korzystniejszy dla rywala (dwa spotkania ligowe i oba wysoko wygrane). Nasi trenerzy, świadomi skali trudności, już od jakiegoś czasu starannie przygotowywali Orzełki do ciężkiego boju. O godz. 16:15 zaczęło się. Pogoń cofnięta pod swoje pole karne z jednym, wymiennym „szybkobiegaczem” na szpicy.  Znicz konstruował swoje akcje od tyłu. Piłka krążyła, jak po sznurku, w schemacie: środek-prawa-środek-lewa-środek-prawa. I tak w kółko. Wyglądało to imponująco. Pogoń w tym czasie „przesuwała” w poszczególnych formacjach i to na tyle skutecznie, że akcje przeciwnika gasły na linii naszej obrony, którą w tym meczu, wyjątkowo, tworzyła czwórka zawodników. Zawiązanie akcji ofensywnych nie było łatwe, ponieważ trema dawała się we znaki, a przede wszystkim świetnie w odbiorze grał rywal. Pozostawała kontra. Czas płynął, a na tablicy świetnej wciąż 0:0:). Nasi chłopcy tyrali jak mogli, pot lał się strumieniami. Nikt się nie oszczędzał. Kibice nerwowo spoglądali na zegarki w oczekiwaniu na gwizdek kończącego pierwszą połówkę, a w głowach jedna myśl: „kończ Waść…”. I doczekali się. Po trzydziestu minutach bez bramek!?!? Pogoń, co prawda, nie zagroziła bramce Znicza, ale z drugiej strony Znicz też nie miał klarownych sytuacji. Brawo chłopaki!!! Tak trzymać!!! Zaczęła się druga połowa. Nasi atakowali już trochę odważniej i wciąż świetnie „przesuwali”. Z rzutów wolnych mocno, choć odrobinę niecelnie, uderzał Paweł. Przeciwnik grał swoje, czyli dokładnie piłeczką, po sznureczku, na zmęczenie rywala. Mijała 45 min i coraz mocniej zalatywało niespodzianką, wynik wciąż bezbramkowy! Na ławce gości zapanowała nerwowość (było widać:)). Wtedy Znicz wykonywał rzut rożny. Niestety…stało się:(. Niegroźna, półgórna wrzuta przeleciała całe pole karne, a najlepszy na placu, środkowy obrońca Pruszkowian, urwał się naszym i ładnie zamknął akcję na dalszym słupku. Zrobiło się 0:1. Pogoń próbowała się poderwać, ale przez to zrobiło się trochę luźniej z tyłu, co starał się wykorzystać rywal. W 50 min. Znicz wywalczył rzut wolny po lewej stronie boiska, w bezpiecznej (tak się wydawało) odległości od bramki Pokropa. Wysoka, precyzyjna wrzuta i zawodnik z Pruszkowa, na raty, pokonuje Michała, 0:2. W tej akcji trochę zagapili się nasi obrońcy. W końcówce meczu, po szybkiej kontrze lewym skrzydłem, padła ostatnia bramka. Płaskie dośrodkowanie wykończył napastnik gości, który sprytnie urwał się naszemu obrońcy. Nasi robili, co mogli by zdobyć honorową bramkę, lecz zabrakło już sił. Wreszcie sędzia zakończył spotkanie. Orzełki ze spuszczonymi głowami udały się do szatni, ale niepotrzebnie! WIELKIE BRAWA Chłopaki!!! Za walkę, serce i ambicję!!! Nie ma powodów do wstydu. Graliście przeciwko długo budowanej,  starannie wyselekcjonowanej i świetnie poukładanej drużynie Mistrza Warszawy (i okolic:)) 2014. Zrobiliście, co było w Waszej mocy i za to SZACUNEK. Trochę napędziliście im strachu:). Wielkie dzięki za widowisko! Podziękowania również dla gości za grę fair, dla sędziego za obiektywizm i dla wiernych kibiców obu ekip.

Trener wyróżnił: całą drużynę.

Widzów: siła!

Kadra meczowa: Pokrop, Łukasz, Wróbelek, Damianina, Osa, Hipis, Paweł czyli Wojtek, Kubano, Ogon, Albert, „duży” Bartek, Iwo, Glina, Krzysiek, Jędrula, „mały” Bartek.

Treneiros: Kamil Groński, Przemek Wietraszuk

Kiero: Grzesiek Tuszyński